Yüzyılın Şarkıları

Gençlik Orkestrası

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak öğrencilerimiz ve profesyonel orkestramız tarafından hazırlanan ‘Yüzyılın Şarkıları’ teması ile geçmişten günümüze kadar Cumhuriyet Şarkıları...

Çok Yönlü Eğitim Anlayışı

Girne Koleji olarak uyguladığımız eğitim programlarımız ile öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerinin de olgunlaşmasını hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda sanat, spor ve sosyal alanlarda uygulamaya koyduğumuz pek çok programın öğrencilerimiz üzerinde pozitif etkiler gösterdiğini gözlemledik.

Akademik ekiplerimizin ortaya koyduğu özel ve öncü eğitim programları ile öğrencilerimizin 21.yy becerilerine sahip bireyler olması, bu beceriler ile eğitim ve sosyal yaşamlarına yön vermeleri en önemli amacımızdır.

Türkiye’nin Müzik Projesi

Girne Koleji olarak sanatın insan hayatındaki ruhsal ve sosyal katkılarını bilerek eşsiz bir projenin temellerini atıyoruz.

Yüzyılın Şarkıları projesi, Girne Koleji ve Forte Kültür Sanat Akademi işbirliği ile hayata geçecek olan tematik gençlik orkestrası dır.

Türkiye’deki tüm kampüslerimizde eş zamanlı hazırlanacak olan ilk ve tek tematik müzik topluluğumuz ile ‘Yüzyılın Şarkıları’ konsepti içerisinde özel bir müzik projesine başlıyoruz.

Sanat Senin Dünyan

Girne Koleji olarak öğrencilerimizin müzik alanındaki yeteneklerini keşfetmek ve bu yeteneklerini profesyonel bir proje içerisinde göstermelerini sağlamak temel hedefimiz.

Özel bir kurgu içerisinde tamamen kendi öğrencilerimiz ve müzik öğretmenlerimiz ile profesyonel bir sahne programı kapsamında sunulacak olan projemiz, Girne Kolejinin geleneksel kültür projesi olarak her yıl devam edecektir. Proje kapsamında yıl boyunca projeye katılmak isteyen ve seçmeleri geçen öğrencilerimize müzik, ritim ve şan eğitimleri verilecektir. Yılın sonunda tek bir ilde toplanacak olan dev müzik topluluğumuz ortak bir sahne performansı ile izleyenlere unutulmaz bir müzik gecesi sunmayı hedeflemektedir.

Genel Sanat Yönetmeni

20 yılı aşkın süredir kültür sanat alanında örnek projeler tasarlayan ve yöneten Okan Gürbüz , 2015 yılında kurmuş olduğu Forte Kültür Sanat Akademi ve Okul Ötesi Dijital Sosyal Okulu ile 25.000’den fazla öğrencinin sosyal branş eğitimlerinde önemli bir katma değer sağlamıştır.

Bugüne kadar 20’den fazla ülkede toplulukları ile sahne alan ve ülkemize önemli başarılar kazandıran genel sanat yönetmenimiz, lisans ve yüksek lisans eğitimini Bilgisayar Mühendisi olarak tamamlamıştır. Öğrencilerin ilgi alanlarının ve yeteneklerinin doğru şekilde keşfedilmesi gerektiğine inanan Okan Gürbüz , akademik donanımın yanında sosyal kazanımların insan hayatına farklı bir yön verebileceğinin somut bir örneğidir.

Sosyal Sorumluluk Bilinci

Ortaya koymuş olduğumuz sosyal projelerimiz ile çevresine ve toplumsal ihtiyaçlara duyarlı bireyler yetiştirerek somut faydalar üretiyoruz. Aynı hedef ve motivasyon ile başlattığımız müzik projemizden elde edilecek gelirler, her yıl farklı bir toplumsal fayda için kullanılacaktır. 

Projemizin sonunda projeye katılan öğrencilerimiz ile profesyonel müzik stüdyomuzda o yıla ait Girne Koleji Müzik Albümümüz hazırlanarak dijital platformlarda yayınlanacaktır. Bu müzik albümünden elde edilecek olan gelir de yine sosyal sorumluluk bilinci ile değerlendirilecektir. 

İstiyoruz ki; ülkemizin gençlerinin üretmiş olduğu bu ve benzeri özel projeler yine ülkemizin ihtiyacı olan bir alanda destek sağlayabilirsiniz.

Proje Başvurusu ve Detaylı Bilgi

Girne Koleji Yüzyılın Şarkıları Gençlik Orkestrası başvuruları ön kayıt ve kesin kayıt olmak üzere iki aşamada yapılmaktır.

Ön kayıt tarihi: 15.12.2023
Kesin kayıt son tarihi: 25.12.2023
Çalışmaların başlama tarihi: 30.12.2023


PROJEYE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN