Hakkımızda

Kıbrıs`ın ilk üniversitesi olan Girne Amerikan Üniversitesi, 1985 yılından bu yana yenilikçi, çağdaş yaklaşımı ve 18.000` i aşkın öğrencisi ile sürekli gelişerek eğitim standartlarını yükseltmektedir. 3 kıtada yer alan, uluslararası misyonu doğrultusunda 135 farklı ülkeden gelen öğrencilerine kampüsleri ile yüksek standartta eğitim olanakları sunan ve akademik programlarına dünyadaki tanınmış akreditasyon kurumlarından onay alan dünyanın sayılı üniversiteleri arasındadır.

Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) başta olmak üzere, tüm dünyada tanınan GAU, 27 ayrı akreditasyona sahip olmakla, bulunduğu coğrafyanın "diploması en geçerli" üniversitesidir.

Evrensel bir üniversite kimliğine sahip olan Girne Amerikan Üniversitesi; 3 kıtaya yayılmış kampüsleri, 147 uluslararası üniversite ile yaptığı akademik iş birliği anlaşmaları, uzaktan eğitim ve yurt dışı eğitim programları ile öğrencilerine farklı seçenekler sunmasıyla da eğitimin kalitesinden ödün vermeden gelişmeye ve büyümeye devam eden seçkin bir eğitim kurumudur.

Girne Amerikan Üniversitesi; K-12 seviyesinde Kıbrıs'ta açtığı The American College ve The American Future College okullarıyla da anaokulu, ilköğretim ve ortaöğretim eğitimindeki başarısıyla Kıbrıs'ın önde gelen eğitim kurumları arasındadır.

Girne Amerikan Üniversitesi kuruluşu olan Girne Koleji, "Dünyanın Kapıları Sana Açık" diyerek eğitimcileri, aileleri ve öğrencileri yeni dünya insanının başarısı için bir araya getirmiştir.