Anaokulu Eğitim Rutinlerimiz

Anaokullarımızda öğrencilerimizin sosyal-duygusal gelişimlerine olumlu katkılar sağlamak, öz düzenleme becerilerini geliştirmek, farklı duygularını akranları ve öğretmenleriyle paylaşarak bağ kurabilmelerine fırsat vermek amacıyla rutin etkinlikler yapılmaktadır.

Bunlar;

Oyuncak Günü

Öğrencilerimiz arkadaşları ile paylaşmak istedikleri bir oyuncağı okula getirirler.

Kitap Günü

Bize dünyanın kapılarını açan kitapların önemini anlamak ve kitap sevgisi kazandırmak için öğrencilerimiz öğretmenleri rehberliğinde ilgilerini çeken kitaplarını arkadaşları ile okur ve inceler.

Puzzle / Kutu Oyunu Günü

Öğrencilerimiz bulundukları yaş ve gelişim seviyesine uygun puzzle ve kutu oyunları öğretmenlerinin rehberliğinde birbirleriyle paylaşırlar.

Show / Tell (Göster-Anlat)

Öğrenciler evlerinden kendi seçtikleri eşyaları, nesneleri okula getirerek grup önünde arkadaşlarına gösterir ve onlara bu nesnelerle ilgili bir tanıtım yaparlar.

Aylık Partiler

Her ayın sonunda temamız ile ilgili yaptığımız partide müzikli oyunlar ve keyifli etkinliklerle yalnızca öğrencilerimizin eğlenmesini ve keyifli zaman geçirmelerini hedefleriz.

Belirli Gün ve Haftalar

Öğrencilerin güncel olaylarla ilgilenmesini, evrensel ve milli değerleri benimsemelerine yardımcı olmak amacıyla belirli gün ve haftalar ile ilgili farkındalık geliştirecek etkinlikler yapılır.