Anaokulu Yabancı Dil Programı

Anaokulu Yaşamında Aktif İngilizce Eğitimi

Anaokulu döneminde öğrencilerimizin günlük yaşamda ihtiyaç duydukları kelimeleri, kalıpları ve cümleleri yaşayarak ve oyunlarla aktif kullanmalarını sağlıyoruz.

Eğitimde en önemli etkenin aktif öğrenci olduğunu bilerek, öğrencilerimizin yaşam rutinleri ve becerilerini çok dilli bir ortamda ifade etmelerini önemsiyoruz. Dil öğretimindeki güncel yöntemlerle İngilizceyi yaşam becerisine yön veren bir standarda dönüştürüyoruz. Öğrencilerimizin ana dilleri dışında başka bir dilin düşünce sistemini de kavramaları için gerekli yetileri erken çocukluk döneminde kazanmalarına öncelik veriyoruz.

GİRNE CONNECTS IN ORACY (GCO) &
 Çift Dilli Konuşma Becerileri

Oracy, bireyin kendisini sözlü iletişimde etkili ve akıcı bir şekilde ifade edebilmesidir.

Oracy, öğrenme ve öğretme niteliği artıran güçlü bir araçtır.

Oracy, aktif öğrenme kültürünü yüksek iletişim kalitesiyle buluşturan beceriler çerçevesidir.

Anaokulumuzda tüm öğrenme alanlarına Oracy yaklaşımını entegre ederek öğrencilerimizin akademik ve sosyal başarısına yön veriyoruz.

Oracy becerileri çerçevesi müfredata dahil edilip, okul içindeki etkinlikler, ders dışı saatler, oyun, yemek gibi tüm zaman dilimlerinde okul yaşamının olmazsa olmazı olarak hayat bulmaktadır.   

İkinci Yabancı Dil

Anaokulu 4+ yaş itibariyle öğrencilerimizin farklı kültür ve diller ile tanışmalarını sağlamak amacıyla Almanca ve İspanyolca programı ikinci yabancı dil olarak uygulanmaktadır.